Uudised

Head lapsevanemad!

Eile toimus Tapa gümnaasiumi hoolekogu koosolek, millest üsna oluline osa oli pühendatud veipimisele. Kas te teate mis see on? Milline näeb veip või siis  e-sigaret välja? Mis vahe neil on? Kas minu laps ka veibib? Kas te olete sel teemal oma lastega rääkinud?
Kuna sama mure pole mitte ainult Tapa gümnaasiumil, vaid ka teistel valla üldhariduskoolidel (tegelikult valdavas enamuses Eesti koolides) ning me jagame samu lapsi ja noori, siis infojagamine mitme kooli kanaleid kasutades aitab ehk mõne lapse sellest ülikergesti tekkivast sõltuvusest päästa!
Teatud eas on lastel väga tähtis kuuluda mõnda gruppi, võime seda nimetada ka sõpraderingiks, kuid kas me lapsevanematena teame täpselt, kes need sõbrad ikka on ja mida üheskoos tehakse? Sellistes gruppides on oluline teha seda, mida „eestkõneleja“ ütleb ja teeb. Olgu selleks siis veip, päris sigaret, „tups“, alkohol või midagi veel hullemat. Kui kaasa ei tee, võid langeda kiusu ja solvangute ohvriks. Ja siis võibki libastuda. Eriti veel, kui neist asjadest kodudes piisavalt ei räägita või mis veel kurvem – emal-isal on sellest ükskõik.
Põhjus, miks veipimine kulutulena levib, on see, et me lapsevanematena ei oska seda märgata. Lõhna ei jää, mõni veip on selline, et seda võib laps teile tutvustada kui vahvat pastakat jne. Nii võimegi elada illusioonis, et minu laps sellega ei tegele.
Teine põhjus on selle väga lihtne ja kiire kättesaadavus. Äri ajavad lausa lapsed omavahel.
Ei, see ei puuduta vaid vanemate klasside õpilasi. Eilsel koosolekul kostus, et on ka lausa esimeste klasside õpilasi, kes tegelevad kooli WC-s veipimisega.
Veipijad on kooli WC-des tekitanud olukorra, kus selle sihtotstarbeline kasutamine võib osutuda keeruliseks, kui mitte võimatuks.
Head lapsevanemad! Võtame koos ette teavitustöö. Jälgime, märkame ja reageerime! Ärme pahanda, kui kool palub kahtlusalustel näidata ette taskud või kotisisu. Vastasel juhul võib see „moevool“ röövida kogu ühe põlvkonna laste tervise pöördumatult!
Head õpetajad, kes te pole ka ise sellest pahest priid! Tehke seda palun nii, et te ei annaks õpilastele halba eeskuju! Veel parem, kui püüaksite sellest halvast sõltuvusest ka ise vabaneda!
Lisan siia tubakainfo.ee otselinke. Loodan, et võtate ise aja selle lugemiseks ja arutate kodus rahulikult oma lastega neid teemasid.
Aitäh!
Ilmar Kald