Muusikaosakond

Tapa Muusika- ja Kunstikooli muusikaosakonnas saab õppida üsna suurt hulka pille. Nende valik on viimastel aastatel veelgi täienenud tänu sellele, et meie kooli on asunud tööle mitu uut noort ja vahvat õpetajat. Täna saab meil õppida viiulit, tšellot, mandoliini, kitarri, basskitarri, trummi, klaverit, saksofoni, klarnetit, metsasarve, trummi, flööti, trompetit, eufooniumi, tuubat, trombooni, akordioni, kannelt, lõõtsa ja karmoškat. Koolil on kaasaegne multimeediaklass, kus huvilised saavad teha tutvust ka arvutimuusikaga.
2019. aasta sügisel taaskäivitasime üle mitmekümne aasta kooli sümfoniettorkestri, milles lööb kaasa suur enamus nooremaid puhk- ja keelpilliõpilasi. Orkester kasvab ja areneb koos õpilastega. Orkestrit juhatab meie puhkpilliõpetaja Mart Aus.
Lisaks nö klassikalisele õppesuunale saab meil õppida ka pärimusmuusika instrumente. Oleme üks väheseid Eesti muusikakoole, kus saab õppida näiteks mandoliini. Seda õppesuunda täiendavad veel karmoška, lõõts ja kannel.
2017. a 1. septembril avasime kooli filiaali Tamsalus. Sealne pillide valik on oluliselt väiksem, kuid ka sealsetel õpilastel on võimalik valida pillitund Tapal ja rühmatunnis käia Tamsalus. Selline variant laiendab ka sealsete õpilaste pillivalikuid.
Muusikaosakonna õpilaste arv kõigub 95 ja 105 vahel. See on ka meie tänaste võimaluste piir. Osakonnas töötab 15 õpetajat neist 6 meie oma kooli kunagised õpilased.