Uudised

Alates jaanuarist hakkavad kehtima uued õppetasud

Novembrikuu volikogus kinnitati valla huvikoolide uued õppetasud, mis hakkavad kehtima alates 1. jaanuarist 2023. a.
Meie kooli uusi õppetasusid tutvustas direktor 26. septembril Tapal ja 29. septembril Tamsalus toimunud lastevanemate koosolekul, kus need said ka heakskiidu. Hoolekogus oli teema tutvustus juba kevadel. 7. novembril toimunud hoolekogus aruti sama teemat veel korra üle ning siis liikusid ettepanekud juba vallavalitsusse.
Vallavalitsus tegi oma ettepanekud, mis ei muutnud ettepanekus olnud uute õppetasude suurusi, küll aga kaob alates 01.09.2023. a ära kolmandast lapsest õppetasu 100%-ne vabastus. See asendub nüüd soodustusega ja kehtib vaid õpilastele, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tapa vallas.
Kui Tapa valla huvikoolides õpib ühest perest kolm või enam last, tasutakse kolmanda õppuri eest 50%, neljanda õppuri eest 40% ja viienda ning iga järgneva õppuri eest 30% õppetasu maksumusest. Õppuri seaduslikul esindajal tuleb esitada Tapa Vallavalitsusele vastav taotlus iga õppeaasta 15. septembriks.
Koolidirektori ettepanekul sai määrusesse ka parandus, mis annab võimaluse õppetasu maksmisest õpilane ajutiselt vabastada, kui tervislikel põhjustel on õppetööst puudunud rohkem kui 4 nädalat. Oluline selle juures on see, et puudumisest tervislikel põhjustel on vanem kohustatud teavitama kirjalikult hiljemalt 5 päeva jooksul tervislike põhjuste tekkimisest.
Muudatus varasemaga on veel ka see, et nüüd hakkab raamatupidaja saatma õppetasu arveid teenuse osutamise järgselt. St et veebruari alguses tuleb arve jaanuari kuu eest jne.
Vaadake üle esimene uue õppetasuga arve. Kindlasti tekitab üleminekul veidi segadust ja küsimusi. Palume mitte pöörduda nendega raamatupidaja poole, vaid esitage need maili teel info@tapamkk.ee või helistades telefonile 3220488.
Määruse terviktekstiga saab tutvuda kooli kodulehel.

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga